AGENDA

What is…

2017

January

January 8, Roos 4tet, Café Tilt, Utrecht, 20.30
January 11, Trio Max Hering ft Angelo Verploegen, Stella by Starlight, Arnhem 21.00
January 15, HOT (Het Orgel Trio), Culturele Zondagen, Nicolaïkerk, Utrecht, 15.00
January 19, U Jazz Session ft Steven Kamperman, TivoliVredenburg, Utrecht, 21.00
January 22, De Bende van Drie, Tightrope, Amsterdam, 15.00
January 26, recording session with Miguel Boelens (music for an animation movie), Powerstudio, Amsterdam

Februari

February 3, Dimami, Cloudnights, TivoliVredenburg, Utrecht, 20.30
February 9, De Oerknal!, Basisschool De Boomgaard, Utrecht
February 16, De Oerknal!, Basisschool De Boomgaard, Utrecht
Februari 16, U Jazz Session ft Ad Colen, TivoliVredenburg, Utrecht, 21.00

March

March 10, Vanbinsbergen Playstation, cd-release concert, The Bimhuis, Amsterdam, 20.30 pm
March 12, De Algehele ft Ronald Giphart, ’t Hoogt, Utrecht, 15.00 pm
March 17, Vanbinsbergen Playstation, Willem-Twee, Den Bosch, 20.30
March 24 & 25, CD-recording The Chronometer’s Orchestra, Musica Fattoria, Osnabruck

April

April 8, Dick Verbeeck 4tet, Cotton Club, Amsterdam, 17.00
April 21, Het Orgel Trio (HOT), Padua Kerk, Nijmegen, 20.00
April 23, The Chronometer’s Orchestra, ACEC Apeldoorn, 16.00

May

May 6, Het Orgel Trio (HOT), Grote kerk Zwolle, 20.15
May 2, The Chronometer’s Orchestra, CD release concert, Hoftheater, Arnhem,  20.30
May 7, Het Orgel Trio (HOT)Jazz in Verdan, De Vermaning, Zaandam, 16.00
May 17, Trio Nikos Charalambous, Brebl, Nijmegen, 21.00
May 18, De Bende van Drie, Aleph Boekhandel, Utrecht, 21.00
May 20, De Bende van Drie, concert Driebergen (besloten), 20.00
May 26, Playstation, Tales without WordsTivoliVredenburg, Utrecht, 21.00
May 28, De Bende van Drie, Tightrope, Het Cromhouthuis, Amsterdam, 16.45

June

June 4, HOT, Jazzversper, Nicolaïkerk, Utrecht, 17.00
June 5, Utrechtse Jazz Archipel, Culturele Zondag, Utrecht, 14.00
June 26, Mees Siderius final exam HKU Utrecht, Moira, 19.30

July

July 6, Ad Colen 5tet, try out vogelproject: A birdseye view on jazz, Boekhandel Aleph, 21.00, Utrecht
July 7, HOT, Sint Walburgiskerk, Zutphen, 20.15
July 8, HOT, Laurenskerk, Rotterdam,  North Sea Round Town, 15.00

August

26 August, Playstation, ZJFT Groningen, 12.30
30 August, Trio LeClercq/Brinkman/Nijland, ArtEZ (Arnhem), 13.00

September

8 September, Playstation, Paradox, Tilburg, 20.30
9 September, HOT, Nationale Orgeldag, Maastricht, 19.00
10 September, HOT, Luthersekerk, Apeldoorn, 12.00
27 September, Thomas Jaspers/Joost Buis/Dion Nijland, Café Stella by Starlight, Arnhem, 21.00
29 September, De Bende van Drie, Salon De IJzerstaven, Amsterdam, 20.30
30 September, HOT, Jan Welmersfestival, Willibrorduskerk, Utrecht, 13.30

October

1 October, HOT, Abdijkerk, Heeswijk, 16.00

 

What once was…

2016

January

21 january, U Jazz Session, with special guest tenor player Natalio Sued, tivoliVredenburg, Utrecht, 21.00
24 & 25 january, CD recordings with Vanbinsbergen Playstation, Fattoria Musica, Osnabruck

February

7 february, Roos4tet, Café Tilt, Utrecht, 21.30
10 february, Trio Nikos, Stella by Starlight, Arnhem, 21.00
21 february, recording session with Timon Koomen aka Graaf Kaasschaaf, Amsterdam
26 february, Vanbinsbergen Playstation, paradox, Tilburg, 21.00
27 februay, Wisselend Toonkwintet, Heerhugowaard, 19.30
28 february, Vanbinsbergen Playstation, Zaandam, 21.00

March

5 march, Wisselend Toonkwintet, Tiel, 20.00
12 march, Vanbinsbergen Playstation featuring writer Tommyy Wieringa, Hengelo, 20.00
16 march, Brokkenbal featuring Kees van Kooten and Esther Gerritsen, Bimhuis, Amsterdam, 20.30
17 march, Wisselend Toonwkwintet, Meppel, 20.00
18 march, The Chronometer’s Orchestra, De Lommerd, Arnhem, 20.00
19 march, HOT, Het Orgelpark, Amsterdam, 20.00
24 march, Wisselend Toonkwintet, Epe, 20.00
26 march, Dimami, Jazzfestival Transition, TivoliVredenburg, Utrecht, 20.00

May

7 May, Trio Baird/Diarra/Nijland, Fuente Flamenca, Utrecht
21 May, Vanbinsbergen Playstation, Plus Etage, Baarle Nassau
29 May, The Chronometer’s Orchestra, Coehoorn, Arnhem

June

3 June, Vanbinsbergen Playstation, Meerjazz, Hoofdorp

July

10 July, Vanbinsbergen Playstation, North Sea Jazz 2016, Madeira, Rotterdam, 22.00
19 July, HOT (Het Orgel Trio), Bird & Beyond, Panningen,  20.00

August

27 August, Trio Robert Jan Vermeulen, Weesp, 15.00

September

3 September, Tim Kliphuis 4tet, Grind, 20.00
10 September, HOT, release CD ‘Bird & Beyond’, Nicolaïkerk, Utrecht, 17.00
11 September, HOT, Lutherse Kerk, 12.00 Apeldoorn
18 September, HOT, Bird & Beyond, St Bartholomaeus Kerk, Beek, 15.00
19 September, Marieke Helder en band, Spijkenisse, 20.15
22 September, U Jazz Prof Session, TivoliVredenburg, Utrecht, 21.00
23 September, Trio Gé Bijvoet, Jazzfest, Uden, 18.30

October

12 October, Dimami, Stella by Starlight, Arnhem, 21.00
16 October, Duo Ad Colen, Vroege Vogels (radio), 9.00
26 October, Chronometer’s Orchestra, Brebl, Nijmegen, 20.00
27 October, Bogerous, Circa Dit, Arnhem, 21.00
29 October, Bogerous, Jazzfest Rotterdam, LantarenVenster, 18.30
30 October, Bogerous, Jazzfest Nijmegen, Lux, 16.00

November

6 November, Duo Kamperman/Nijland, POP, Utrecht, 16.00
9 November, De Bende van Drie, Tightrope, De Fransche School, Culemborg, 20.00
9 November, De Bende van Drie, Tightrope, Hoofddorp, 16.00 (besloten)
12 November, Playstation, Cutting Edge Festival, Den Haag, 20.00
13 November, Duo Kamperman/Nijland, De Meern, 15.00
15 November, Trio Philipp Rutgers, De Kroeg, Arnhem, 21.00
18 November, The Chronometer’s Orchestra, De Regentenkamer, Den Haag, 20.30
23 November, Trio Jaspers/Vermeerssen/Nijland, Brebl, Nijmegen, 21.00
25 November, Dimami, Prijsuitreiking Anna Blaman prijs, Rotterdam, 16.00
29 November, Trio Rutgers/Hoefnagels/Nijland, ArtEZ Windy Night, Café De Kroeg, Arnhem, 21.00

December

3 December , Wisselend Toon5tet, Toneelschuur Haarlem, 20.30
21 December, Trio Nikos Charalambous, Stella by Starlight, Arnhem, 21.00
25 & 26 December, Vera Westera 5tet, Apeldoorn, during the evening

 

Wat speelde

2015

januari

3 januari, Joost Kesselaar 4tet, Cottonclub, Amsterdam, 16.30
6 januari, bandcoaching Leidsche Rijn College Utrecht
6 januari, workshop improvisatie, Muiden
7 januari, lessen contrabas, ArtEZ, Arnhem
14 januari, lessen contrabas, ArtEZ, Arnhem
15 januari, Talking Cows, JazzCase, Neerpelt (Belgie), 20.30
19 januari, Trio Caroline Gerrits, Cereol, Utrecht, 19.30
20 januari, bandcoaching Leidsche Rijn College Utrecht
20 januari, workshop improvisatie, Naarden
21 januari, lessen contrabas, ArtEZ, Arnhem
21 januari, Uli Weber Trio, Stella by Starlight, Arnhem, 21.00
22 januari, Workshoporkest Dion, Muziekhuis, Utrecht, 20.00
24 januari, De Bende van Drie, Velp, 20.15
25 januari, Workshoporkestorkest Dion, optreden Gluren bij de Buren, Utrecht, 13.00 & 15.00
26 januari, basgitaarlessen Ceres, Utrecht, 20.00
28 januari, lessen contrabas, ArtEZ, Arnhem

februari

3 februari, bandcoaching Leidsche Rijn College Utrecht
3 februari, workshop improvisatie, Muiden
4 februari, lessen contrabas, ArtEZ, Arnhem
9 februari t/m 12 februari, project week ArtEZ met o.a Mads Vinding
12 februari, Workshoporkest Dion, Muziekhuis, Utrecht, 20.00
14 februari, Timon Koomen Band, try out new project!, Volkshotel/Doka, Wibautstraat, Amsterdam, 20.30
15 februari, De Bende van Drie, try out new project ‘Man on Wire’!, Zaal 100, Amsterdam, 15.00
17 februari, bandcoaching Leidsche Rijn College Utrecht
17 februari, workshop improvisatie, Naarden
19 februari, Workshoporkest Dion, Muziekhuis, Utrecht, 20.00
22 februari, Dimami, De Machinist, Rotterdam, 15.00
26 februari, Dimami, Prebl, Nijmegen, 20.30

maart

1 maart, HOT, Jazzvesper, Nicolaïkerk, Utrecht, 17.00
3 maart, bandcoaching Leidsche Rijn College Utrecht
3 maart, workshop improvisatie, Naarden
4 maart, lessen contrabas, ArtEZ, Arnhem
5 maart, muzieklessen aan kleuterklassen van basisschool De Boomgaard, Utrecht
7 maart, Ode aan Noord-Holland olv Victor Posch, Museum Kranenburgh, Bergen, 16.30
10 maart, schoolorkest basisschool De Boomgaard, Utrecht
11 maart, lessen contrabas, ArtEZ, Arnhem
12 maart, muzieklessen aan kleuterklassen van basisschool De Boomgaard, Utrecht
12 maart, Workshoporkest Dion, Muziekhuis, Utrecht, 20.00
17 maart, bandcoaching Leidsche Rijn College Utrecht
17 maart, workshop improvisatie, Muiden
18 maart, lessen contrabas, ArtEZ, Arnhem
20 maart, U Jazz Panorama met Ad Colen en Jornt Duynx mmv Ronald Giphart, TivoliVredenburg, Utrecht, 20.00
24 maart, schoolorkest basisschool De Boomgaard, Utrecht
25 maart, lessen contrabas, ArtEZ, Arnhem
26 maart, Workshoporkest Dion, Muziekhuis, Utrecht, 20.00
27 maart, Dimami cd-tour Back and Forth, Club Voltaire, Frankfurt am Main, Duitsland, 20.30
29 maart, Dimami cd-tour Back and Forth, JazzinSerah, Koog aan de Zaan, 15.00
31 maart, workshop improvisatie, Muiden

april

1 april, lessen contrabas, ArtEZ, Arnhem
2 april, bandcoaching, Utrecht
5 & 6 april, Vera Westera Trio, De Cantharel, Apeldoorn, 12.00
7 april, schoolorkest basisschool De Boomgaard, Utrecht
7 april, workshop improvisatie, Muiden
8 april, lessen contrabas, ArtEZ, Arnhem
9 april,  Workshoporkest Dion, Muziekhuis, Utrecht, 20.00
15 april, lessen contrabas, ArtEZ, Arnhem
16 april, U jazz sessie olv Bobbie Roos, TivoliVredenburg, 21.00
21 april, schoolorkest basisschool De Boomgaard, Utrecht
21 april, workshop improvisatie, Muiden
22 april, lessen contrabas, ArtEZ, Arnhem
24 april, U Jazz Panorama met Ad Colen en speciale gasten Iris van Peppen (dans) en Michael Vatcher (drums), TivoliVredenburg, Utrecht, 20.30
26 april, Vera Westera 4tet, De Beurs, Hoofddorp, 15.00
28 april, workshop improvisatie, Naarden
29 april, lessen contrabas, ArtEZ, Arnhem
29 april, Playground olv Corrie van Binsbergen, Zaal 100, Amsterdam, 20.30
30 april,  Workshoporkest Dion, Muziekhuis, Utrecht, 20.00

mei

3 mei, De Bende van Drie, Salland
13 mei, lessen contrabas, ArtEZ, Arnhem
14 mei,  Workshoporkest Dion, Muziekhuis, Utrecht, 20.00
16 mei, Joost Kesselaere 4tet, The Cotton Club, Amsterdam, 16.30
19 mei, workshop improvisatie, Naarden
20 mei, lessen contrabas, ArtEZ, Arnhem
21 mei, Playground olv Corrie van Binsbergen, Brebl, Nijmegen, 20.30
22 mei, Playground olv Corrie van Binsbergen, Toonfestival, Den Bosch, 20.30
23 mei, workshop improvisatie, Swingsessions, Beilen, 13.00
28 mei, Workshoporkest Dion, Muziekhuis, Utrecht, 20.00

juni

2 juni, workshop improvisatie
4 juni, De Bende van Drie plays Men on Wire, De Zolder, Amsterdam, 20.00
6 juni, De Bende van Drie plays Men on Wire, Gouda, 20.15
7 juni, De Bende van Drie plays Men on Wire, De Roode Bioscoop, Amsterdam, 15.00
9 juni, Donderday’s Band, Utrecht, 20.00
10 juni, concert Donderday’s Band, Parnassos, Utrecht, 21.00
12 juni, Duo Colen/Nijland featuring Denise Jannah and Menah, Club Nine, TV, Utrecht, 21.00
20 juni, Bogerous, Solfestice, Brebl, Nijmegen, 16.00
20 juni, HOT, Kerkennacht, Nicolaïkerk, Utrecht, 22.00
24 juni, repetitie Donderday’s Band, Muziekhuis, Utrecht, 20.00
26 juni, HOT, Walburgiskerk, Zutphen, 20.00
27 juni, Phil’s Music Lab, Jazzdag, Rotterdam, 20.00

juli

14 juli, HOT, Stevenskerk, Nijmegen, 20.00
16 juli, Trio Oleg Fateev, Openluchttheater, Valkenburg, 20.15
26 juli, Jazz Workshop Toscane, Italië, tot 8 augustus

augustus

20 augustus, 4tet Erik Brouwer, Boslust, Utrecht, 21.00
22 augustus, Trio David Golek, Amsterdam
29 augustus, 4tet Vera Westera, Maarn
30 augustus, HOT, Uitmarkt, Orgelpark, Amsterdam

september

1 september, workshop improvisatie
2 september, Michiel Braam’s Flexband, ArtEZ, Arnhem, 13.00
2 september, Bouke Hofman 4tet, Stella by Starlight, Arnhem, 21.00
5 september, De Bende van Drie plays Men on Wire, De Zolder, Amsterdam, 21.00
15 september, Vanbinsbergen Playstation, Musis Sacrum, Arnhem, 21.00
17 september, sessie U jazz olv Bobbie Roos, TV, Utrecht, 21.00
22 september, workshop improvisatie
24 september, workshop Let’s Monkish, Rotterdam, 20.00
26 september, De Algehele met Ronald Giphart, De Witte Lely, Utrecht, 20.00
28 september, VanBinsbergen Playstation, Axes Jazzpower, Wilhelmina, Eindhoven, 21.00
30 september, Musicians without Borders, Charity concert olv Corrie Vanbinsbergen, Zaal 100, Amsterdam, 20.30

oktober

15 oktober, Dimami, Neerpelt (België), 20.30
21 oktober, Moritz Schlomer Trio, Stella by Starlight, Arnhem, 21.00
26 oktober, Phil’s Music Lab, Stella by Starlight, Arnhem, 21.00

november – december 2015 I have to fill in!

2014

januari

6 januari, Monday Match met Bo vd Graaf, Bimhuis, Amsterdam, 20.30
7 januari, workshop improvisatie, Naarden
12 januari, Orgel Trio met Steven Kamperman (altklarinet) en Berry van Berkum (orgel), Nicolaikerk, Utrecht, 14.00
14 januari, workshop Kobra, Berkhoffschool, Amsterdam
18 januari, Cotton Club met Joost Kesselaar (drums), Amsterdam, 16.30
21 januari, workshop improvisatie, Muiden
23 januari, Wisselend Toonkwintet met Toon Tellegen en Corrie van Binsbergen, Het Geluk van de Sprinkhaan, Amsterdam

februari

2 februari, Sessie met Joost Kesselaar, De Badcuyp, Amsterdam, 21.00
4 februari, workshop improvisatie, Naarden
6 februari , workshoporkest, Het Muziekhuis, Utrecht, 20.00
9 februari, vocal session olv Caroline Lobanov, De Molenster, Utrecht, 16.00
13 februari, KOBRA, De Bijlmer, Amsterdam, 11.00
13 februari, presentatie workshop compositie, Amersfoort, 19.00
15 februari, Wisselend Toonkwintet met Toon Tellegen en Corrie van Binsbergen, Het Geluk van de Sprinkhaan, Amersfoort, 20.00
18 februari, workshop improvisatie, Muiden
19 februari, duo Ad Colen en Dion Nijland, Het Paviljoen, Utrecht, 20.30
20 februari , workshoporkest, Het Muziekhuis, Utrecht, 20.00
26 februari, Ad Colen 4tet, Aarle Rixtel, 20.30

maart

2 maart, Het Orgel Trio, Jazzvesper, Nicolaikerk, Utrecht, 17.00
2 maart,  Dimami Back & Forth, CD-presentatie, JIN, LUX, Nijmegen, 20.30
4 maart, workshop improvisatie, Naarden
5 maart, lessen contrabas, ArteZ, Arnhem
5 maart, Brokkenbal met Corrie van Binsbergen en Tommie Wieringa, Bimhuis, Amsterdam, 20.30
6 maart, Workshoporkest Dion, Muziekhuis, Utrecht, 20.00
7 maart, Dimami Back & Forth, Luxor, Arnhem, 22.00
11 maart, workshop Oerknal!, Basisschool De Boomgaard, Utrecht, 10.00
12 maart, lessen contrabas, ArteZ, Arnhem
13 maart, Ad Colen 4tet, Het Domein, Sittard, 20.00
14 maart, Het Wisselend Toon5tet, De Hanzehof, Zutphen, 20.45
17 maart, workshop Oerknal!, Basisschool De Boomgaard, Utrecht, 10.00
18 maart, bandcoaching, Leidsche Rijn Collega, Utrecht (ism Cultuur 19)
19 maart, lessen contrabas, ArteZ, Arnhem
20 maart, Workshoporkest Dion, Muziekhuis, Utrecht, 20.00
21 maart, Dimami Back & Forth, Het Mirliton Theater, Utrecht, 20.30
23 maart, Dimami and Joost Buis, Het Platformtheater, Groningen, 16.00
26 maart,  lessen contrabas, ArteZ, Arnhem
26 maart, profsessie U Jazz met zangeres Marieke Snijder, 21.00, Parnassos, Utrecht

april

1 april, bandcoaching, Leidsche Rijn Collega, Utrecht (ism Cultuur 19)
1 april, workshop improvisatie, Naarden
2 april,  lessen contrabas, ArteZ, Arnhem
3 april, Workshoporkest Dion, Muziekhuis, Utrecht, 20.00
6 april, Papa Luigi e Amici, Stichting Hot Club de France, Azijnfabriek, Den Bosch, 13.00
9 april,  lessen contrabas, ArteZ, Arnhem
15 april, bandcoaching, Leidsche Rijn Collega, Utrecht (ism Cultuur 19)
15 april, workshop improvisatie, Muiden
16 april,  lessen contrabas, ArteZ, Arnhem
17 april, Workshoporkest Dion, Muziekhuis, Utrecht, 20.00
18, april, Dimami CD-presentatie Back and Forth, De Toonzaal , Den Bosch, 20.30
19 april, Bogerous met Bo van de Graaf, Muziekhuis Bosch/AMP, Arnhem 21.00
20 april, Vera Westera Trio, Apeldoorn, 11.00
21 april, Vera Westera Trio, Apeldoorn, 11.00
23 april,  lessen contrabas, ArteZ, Arnhem
25 april, Ad Colen 4tet, JazzClub Kleve, 20.00, Kleve (D)
27 april, Tim Kliphuis Trio, De Vorstin, Hilversum, 15.00
28 april, Workshop Balkanmuziek door Trio Fateev/Illiev/Nijland, Den Haag
29 april, workshop improvisatie, Naarden

mei

1 mei, Workshoporkest Dion, Muziekhuis, Utrecht, 20.00
2 mei, Vera Westera groep, Arnhem
5 mei, repetitie Oleg Fateev Trio ivm Balkan Dag, Den Haag
6 mei, workshop improvisatie, Muiden
7 mei,  lessen contrabas, ArteZ, Arnhem
8 mei, CD-opnames Victor Posch en band, Ode aan Holland
14 mei,  lessen contrabas, ArteZ, Arnhem
15 mei, Workshoporkest Dion, Muziekhuis, Utrecht, 20.00
18 mei, Balkan Dag Oleg Fateev Trio, Theater De Nieuwe Regentes, Den Haag, 10.00 – 17.00
20 mei, bandcoaching, Leidsche Rijn Collega, Utrecht (ism Cultuur 19)
20 mei, workshop improvisatie, Naarden
21 mei, lessen contrabas, ArteZ, Arnhem
23 mei, De Bende van Drie, Gouda
27 mei, bandcoaching, Leidsche Rijn Collega, Utrecht (ism Cultuur 19)
28 mei, Workshop Kobra, Nicolaas Lyceum, 13.30
28 mei, profsessie U Jazz met saxofonist Tom Beek, 21.00, Parnassos, Utrecht
29 mei, Workshoporkest Dion, Muziekhuis, Utrecht, 20.00
30 mei, Eran Har Even 4tet, Pompstation, Amsterdam, 20.30

juni

1 juni, Het Orgel Trio, Torenpleinkerk, Vleuten, 15.00
4 juni, De Oerknal!, Basisschool De Boomgaard (groepen 5)
5 juni, lessen contrabas, ArteZ, Arnhem
6 juni, CD-opnames ‘Ode aan Holland’ olv Victor Posch, Bergen
7 juni, CD-opnames ‘Ode aan Holland’ olv Victor Posch, Bergen
7 juni, Eran Har Even 4tet, South East Jazz festival Amsterdam, Arena, Amsterdam, 19.30
9 juni, Rigidly Rightous tijdens Alan Purves Benefiet, Zaal 100, Amsterdam
10 juni, Bandcoaching, Leidsche Rijn Collega, Utrecht (ism Club 19)
11 juni, Workshop Kobra, Nicolaas Lyceum, 13.30
12 juni, Workshoporkest Dion, Muziekhuis, Utrecht, 20.00
14 juni, Vera Westera Trio, Schiphorst
17 juni, Schoolorkest Basisschool De Boomgaard, Utrecht, 15.15
18 juni, De Oerknal!, Basisschool De Boomgaard (groepen 5)
19 juni, lessen contrabas, ArteZ, Arnhem
20 juni, muziekles kleuters Basisschool De Boomgaard
24 juni, Bandcoaching, Leidsche Rijn Collega, Utrecht (ism Club 19)
25 juni, Presentatie workshop Kobra, Nicolaas Lyceum, Bimhuis, Amsterdam, 14.00
25 juni, concert Workshoporkest Dion, Parnassos, Utrecht, 21.00

juli

1 juli, Bandcoaching, Leidsche Rijn Collega, Utrecht (ism Club 19)
1 juli, Workshop aan The Jazz Academy, Artuarium, Den Bosch, 20.00
2 juli, Duoconcert Caroline Gerrits/Dion Nijland, Paviljoen, Westplein, Utrecht, 21.00
3 juli, lessen contrabas, ArteZ, Arnhem
6 juli, Crashmen, Buurtfeest Schimmelplein, Utrecht, 14.00
12 juli, Het Orgel Trio (HOT), North Sea Jazz Around Town, Laurenskerk, Rotterdam, 14.15
13 juli, Bob Roos Trio, Maximus, Culturele Zondag, Utrecht, 15.00
19 juli, Het Orgel Trio (HOT), Orgelfestival, Nicolaikerk, Utrecht, 12.15

augustus

15 augustus, East of the Sun, De Kaaij, Nijmegen, 16.30
17 augustus, De Bende van Drie, Hortus Botanicus, Amterdam, 15.00
21 t/m 24 augustus, contrabas- en workshopdocent tijdens Tim Kliphuis’ Stephan Grapelli Kamp, Gouda
30 augustus, East of the Sun, Germany

september

1 september, workshop improvisatie, Muiden
4 september, Workshoporkest Dion, Muziekhuis, Utrecht, 20.00
7 september, optreden Workshoporkest Dion, Rasa (Uitfeest), 16.30
9 september, sessie Stella by Starlight met Yonga Sun en Miguel Boelens, Arnhem, 21.00
10 september,  lessen contrabas, ArteZ, Arnhem
16 september, workshop improvisatie, Naarden
17 september,  lessen contrabas, ArteZ, Arnhem
18 september, Workshop ‘Iconen van de Jazz’, Den Bosch, 20.00
20 september, Workshop met Tim Kliphuis en Vincent Koning, Veghel
24 september,  lessen contrabas, ArteZ, Arnhem
24 september, sessie U Jazz met Bob Roos en Stormvogel, Parnassos, Utrecht, 21.00
25 september, Workshop ‘Iconen van de Jazz’, Den Bosch, 20.00
27 september, CD-presentatie Ode aan Noord-Holland olv Victor Posch, Ruinekerk, Bergen, 20.00
30 september, workshop improvisatie, Muiden

oktober

1 oktober,  lessen contrabas, ArteZ, Arnhem
1 oktober, Workshoporkest Dion, Muziekhuis, Utrecht, 20.00
2 oktober, Workshop ‘Iconen van de Jazz’, Den Bosch, 20.00
4 oktober, duo met Floris van der Vught, Amersfoort
8 oktober,  lessen contrabas, ArteZ, Arnhem
9 oktober, Workshop ‘Iconen van de Jazz’, Den Bosch, 20.00
11 oktober, Talking Cows, Lokeren (België), 21.00
15 oktober,  lessen contrabas, ArteZ, Arnhem
16 oktober, Workshop ‘Iconen van de Jazz’, Den Bosch, 20.00
17 oktober, Ode aan Noord-Holland olv Victor Posch, Jisp, 20.00
19 oktober, Workshop Jazz en improvisatie in Grollo (Drenthe), 13.30
21 oktober, workshop improvisatie, Naarden
23 oktober, Workshoporkest Dion, Muziekhuis, Utrecht, 20.00
28 oktober, workshop improvisatie, Muiden
29 oktober,  lessen contrabas, ArteZ, Arnhem
29 oktober, sessie U Jazz (eregast), Parnassos, Utrecht
30 oktober, Workshop ‘Iconen van de Jazz’, Den Bosch, 20.00

november

4 november, bandcoaching Leidsche Rijn College Utrecht
4 november, workshop improvisatie, Muiden
5 november,  lessen contrabas, ArteZ, Arnhem
6 november, Workshop ‘Iconen van de Jazz’, Den Bosch, 20.00
7 november, Jurriaan Berger Trio, Gouda, 21.30
8 november, Balkandag, Oleg fateev Trio, Theater de Nieuwe Regentes, Den Haag, 10.00 – 17.00
9 november, Workshop Jazz en improvisatie in Grollo (Drenthe), 13.30 – 16.30
12 november,  lessen contrabas, ArteZ, Arnhem
12 november, Workshoporkest Dion, Muziekhuis, Utrecht, 20.00
13 november, Workshop ‘Iconen van de Jazz’, Den Bosch, 20.00
16 november, cd-opnames Talking Cows, Studio Hans Wijnbergen, Harlingen
18 november, bandcoaching Leidsche Rijn College Utrecht
18 november, workshop improvisatie, Muiden
19 november,  lessen contrabas, ArteZ, Arnhem
19 november, Jazzsessie met Thomas Jaspers en Philipp Rutgers, Stella by Starlight, Arnhem, 21.00
20 november, Workshop ‘Iconen van de Jazz’, Den Bosch, 20.00
22 november, presentatie Workshop ‘Iconen van de Jazz’, Artuarium, Den Bosch, 20.00
26 november,  lessen contrabas, ArteZ, Arnhem
27 november, Workshoporkest Dion, Muziekhuis, Utrecht, 20.00
28 november, concert De Bende van Drie, Onno’s Zolder, 3e Oosterparkstraat 215, Amsterdam, 20.00

december

2 december, bandcoaching Leidsche Rijn College Utrecht
2 december, workshop improvisatie, Naarden
3 december,  lessen contrabas, ArteZ, Arnhem
10 december,  lessen contrabas, ArteZ, Arnhem
11 december, Workshoporkest Dion, Muziekhuis, Utrecht, 20.00
12 december, Talking Cows (trio), Jazzstation,
Brussel, 20.30
14 december, Vera Westera/Pieter Klaassen/Dion Nijland, Gluren bij de Buren, Arnhem, 3 x tussen 13.00 en 18.00
15 december, De Bende van Drie, De Achterhoek (besloten)
16 december, bandcoaching Leidsche Rijn College Utrecht
16 december, workshop improvisatie, Naarden
17 december,  lessen contrabas, ArteZ, Arnhem
25&26 december, Vera Westera/Pieter Klaassen/Dion Nijland, De Cantharel, Apeldoorn

///////////////////////////////////////////////////////////

2013

Januari

2 januari, East of the Sun, Lent (besloten)
3 januari, Talking Cows, Lippstad (Duitsland)
13 januari, Mischa van der Wekken, Schiedam
14 januari, Miles en Tram 7,  Etten-Leur (2 schoolvoorstellingen)
15 januari, Miles en Tram 7, Etten-Leur (3 schoolvoorstellingen)
15 januari, Mischa van der Wekken, Dizzy (Rotterdam)
16 januari, Miles en Tram 7, Etten-Leur (1 schoolvoorstelling)
17 januari, start workshop Iconen van de Jazz, Jazzwerkplaats Den Bosch
20 januari, De Bende van Drie en tekenaar Walter van Lotringen, Amsterdam
21 januari, workshop over improviseren voor Bigband Bodegraven
24 januari, workshop Iconen van de Jazz, Jazzwerkplaats Den Bosch
22 januari, Miles en Tram 7, Etten Leur (3 schoolvoorstellingen)
27 januari, cd-presentatie Nico Huijbregts, LUX Nijmegen
29 januari, Miles en Tram 7, Etten Leur (3 schoolvoorstellingen)
30 januari, profsessie U Jazz, Parnassos (Utrecht)
31 januari, workshop Iconen van de Jazz, Jazzwerkplaats Den Bosch

Februari

4 februari, workshop over improviseren voor Bigband Bodegraven
7 februari, workshop Iconen van de Jazz, Jazzwerkplaats Den Bosch
8 februari, Talking Cows, De Tor (Enschede)
9 februari, De Bende van Drie (besloten)
14 februari, workshop Iconen van de Jazz, Jazzwerkplaats Den Bosch
17 februari, Talking Cows, De Harmonie (Leeuwarden)
21 februari, workshop Iconen van de Jazz, Jazzwerkplaats Den Bosch
23 februari, Johan Verbeek Trio ism HKU Utrecht, De Molenster, Utrecht
27 februari, profsessie U Jazz, Parnassos (Utrecht)
28 februari, workshop Iconen van de Jazz, Jazzwerkplaats Den Bosch

Maart

2 maart, Cotton Club met Dick Verbeeck, Jasper Blom en Franz von Chossy, Amsterdam
7 maart, workshop Iconen van de Jazz, Jazzwerkplaats Den Bosch
12 maart, trio De Joode/Glerum/Nijland, Musis Sacrum, Stichting Jazz in Arnhem
13 maart, workshop Miles en Tram 7 aan docenten basisscholen, Helmond
14 maart, workshop Iconen van de Jazz, Jazzwerkplaats Den Bosch
16 maart, presentatie workshop Iconen van der Jazz, Jazzwerkplaats (Den Bosch)
18 maart, Miles en Tram 7, Helmond (2 schoolvoorstellingen)
19 maart, Miles en Tram 7, Helmond (3 schoolvoorstellingen)
20 maart, Miles en Tram 7, Helmond (2 schoolvoorstellingen)

April

4 april, duo met pianist  Nico Huijbregts, AMP, Arnhem
6 april, Johan Verbeek Trio ism HKU Utrecht, De Molenster, Utrecht
8 april, Miles en Tram 7, Helmond (2 schoolvoorstellingen)
9 april, Miles en Tram 7, Helmond (3 schoolvoorstellingen)
10 april, Miles en Tram 7, Helmond (2 schoolvoorstellingen)
11 april, Mischa van der Wekken kwintet, De Kroeg, Arnhem
15 april, CD-opnames Mischa van der Wekken
16 april, CD-opnames Mischa van der Wekken
17 april, start workshop A Matter of Mingus (U Jazz), Muziekhuis, Utrecht
21 april, Trio met organist Berry van Berkun, klarinettist Steven Kamperman, Nicolaïkerk, Utrecht
24 april, workshop A Matter of Mingus (U Jazz), Muziekhuis, Utrecht
26 april, Bob Roos Trio, Cultdealerenzo, Utrecht

Mei

15 mei,  workshop A Matter of Mingus (U Jazz), Muziekhuis, Utrecht
19 mei, Bob Roos/Ad Colen/Dion Nijland, Villa Jongerius, Urtecht
20 mei, Talking Cows, Ham Sessions, Gent
21 mei, Miles en Tram 7, Helmond (2 schoolvoorstellingen)
22 mei,  workshop A Matter of Mingus (U Jazz), Muziekhuis, Utrecht
26 mei, Talking Cows, Dichter op de Deel, Exmorra
29 mei,  workshop A Matter of Mingus (U Jazz), Muziekhuis, Utrecht

Juni

5 juni,  workshop A Matter of Mingus (U Jazz), Muziekhuis, Utrecht
7 juni, Trio Bob Roos/Ad Colen/Dion Nijland, Festival Cultdealerenzo, Utrecht
12 juni,  workshop A Matter of Mingus (U Jazz), Muziekhuis, Utrecht
19 juni,  workshop A Matter of Mingus (U Jazz), Muziekhuis, Utrecht
21 juni, KOBRA Esmée Olthuis, Amsterdam
21 juni, Crashmen, Schouwburg, Utrecht (ikv Vrede van Utrecht)
24 juni, met pianist Leo Bouwmeester, Boekhandel Perdu, Amsterdam
23 juni, presentatie workshop A Matter of Mingus (U Jazz), Muziekhuis, Utrecht
27 juni, Ad Colen 4tet, Heerlen
28 juni, Dimami, Kantina Walhalla, Jazzdag Rotterdam
30 juni, Dimami, De Vorstin, Hilversum

Juli

1 juli, KOBRA Esmée Olthuis, Bimhuis, Amsterdam
5 juli, Kwartet met o.a. Gé Bijvoet en Wim Bronnenberg, Hotel Central, Den Bosch
9 juli, workshop jazzorkest, Naarden
11 juli, opnames band Stephan Aerts
13 juli, Talking Cows, North Sea Jazz Festival, Rotterdam

 

Augustus

23 augustus, Improjam olv Timon Koomen, Rootnoot, Utrecht
31 augustus, Undercurrent van Iman Spaargaarden, Concertgebouw, Amsterdam (Uitmarkt)

September

3 september, Workshop Naarden
14 september, Wisselend Toonwkintet, Het Geluk van de Sprinkhaan
19 september, Workshop Naarden
21 september, Vorlesebuhne met Caroline Lobanov Trio, De Molenster, Utrecht
22 september, Improconcert met Nico Huijbregts, Bram Stadhouders en Onno Govaert, Ubbergen
23 september, Oleg Fateev 4tet, Stadschouwburg, Rotterdam
25 september, Sessie U Jazz met Bob Roos, Paul Maassen en Mark Scholten, Parnassos, Utrecht
30 september, Vera Westera groep, MeerJazz, Badhoeverdorp

Oktober

1 oktober, Workshop Muiden
2 oktober, Spinifex Orchestra, LUX, Nijmegen (door SJIN)
5 oktober, Undercurrent van Iman Spaargaarden, NRC Café, Amsterdam
6 oktober, Rob Stoop Trio, Valkenswaard
10 oktober, Workshop ‘De Gruffalo, BSO De Blauwe Pelikaan, Utrecht
12 oktober, Trio Steven Kamperman, Katwijk
12 oktober, Improvisatieconcert met Nico Huijbregts, Bram Stadhouders en Onno Govaert, De Waalse Kerk, Arnhem
14 oktober, Workshop Naarden
15 oktober, Dimami, Musis Sacrum (mini-festival), Arnhem (door Stichting Jazz Arnhem)
16 oktober, Workshop Dronten
17 oktober, Workshop ‘De Gruffalo, BSO De Blauwe Pelikaan, Utrecht
17 oktober, Kobranie, Ermelo (lagere school)
20 oktober, Vera Westera groep, Taste of Jazz, Deventer
28 oktober, Workshop ikv Miles en Tram7, Vught
27 oktober, Improvisatiemarathon door Juriaan Berger, Buiksloterkerk, Amsterdam
29 oktober, Workshop Naarden
30 oktober, Sessie U Jazz met Bob Roos, Paul Maassen en Bert Lochs, Parnassos, Utrecht

November

3 november, sessie olv Caroline Lobanov, Molenster, Utrecht
5 november, workshop Muiden
10 november, jazzsessie olv Santeri (gitaar), Café De Punt, Amsterdam
11 november, Kindervoorstelling Miles en Tram7 (2x), Vught
11 november, Workshop ikv Miles en Tram7, Schijndel
12 november, Kindervoorstelling Miles en Tram7 (3x), Vught
14 november, Talking Cows, Frankfurt (Duitsland)
15 november, Duo met Robert Jan Vermeulen (piano), Hilversum
17 november, Trio Tim Kliphuis, Breda
19 november, Talking Cows, Marburg (Duitsland)
25 november, Kindervoorstelling Miles en Tram7 (2x), Schijndel
26 november, Kindervoorstelling Miles en Tram7 (3x), Schijndel
26 november, workshop Naarden
27 november, U Jazz jazzsessie, met o.a. Bob Roos (drums) en Wim Bronnenberg (gitaar), Parnassos, Utrecht
30 november, Dick Verbeeck 4tet, Cotton Club, Amsterdam

December

1 december, Koen Kaldeway 5tet met o.a. Sanne Huijbregts, Café Tilt, Utrecht
3 december, workshop Naarden
4 december, eindexamen Erik Brouwer (piano), conservatorium, Utrecht
12 december, Miro Move met Paul Maassen, Ad Colen, Mark Lotz, Podium Bloos, Breda
14 december, kwartet met o.a. Mete Erker (saxofoon) en Makki van Engelen (drums), Amsterdam
15 december, duo Vera Westera/Dion Nijland, Muziek bij de Buren, Arnhem
17 december, Trio Steven Kamperman, Sufi Tempel, Katwijk
19 december, Sessie Café De Waag, Kai v Rosenberg, Miguel Martinez, Dick Verbeeck, Hilversum
25 december, Trio Vera Westera, Apeldoorn